2013 GELİR VERG. BEY.VERME 28/03/2014'E UZATILDI
2013 Yılı Gelir Vergisi Beyannamelerinin Verilme Suresi 28/03/2014 Cuma Günü Mesai Bitimine Kadar Uzatılmıştır.Sirküler Daha Sonra Yayınlanacaktır. Beyanname verme süresinin uzatılmasının ödeme süresini etkilemeyeceği, bu nedenle mükelleflerin beyan etmiş oldukları vergileri kanuni süresinde ödemeleri gerekmektedir. KARAMAN SMMM ODASI
 
GEÇİCİ VERGİ VER.SÜRESİ 17/02/14'E UZATILMIŞTIR
Geçici Vergi Beyannamelerinin verilme süresi 17.02.2014 pazartesi gününe kadar uzatılmıştır.Beyanname verme süresinin uzatılması ödeme süresini etkilemeyecektir.
 
2014 MAKTU AİDAT 250.-TL.
2014 Maktu Aidatı 250.-TL olup 31 Ocak 2014 tarihine kadar Odamıza ödenmelidir.
 
STAJA GİRİŞ SINAVI BAŞVURU 13 OCAK 2014'E UZATILDI
Tesmer'den yapılan açıklamada; 8 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Staja Giriş Sınavı başvuruları 13 Ocak 2014 pazartesi mesai bitimine kadar uzatılmıştır.Bilginize.
 
İŞ SAĞL.VE GÜV. SEMİNERİ 28 ARALIK 2013 YAPILACAK
1 Ocak 2014 tarihinden itibaren Nace Koduna göre; sınıfları belirlenen, tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfa giren işyerlerinde işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı veya bu hizmeti dışarıdan satın alma yükümlülüğünün zorunlu olacağı gibi yeni düzenlemelerle ilgili meslektaşlarımızı ve işverenleri bilgilendirmek amacıyla İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Makine Mühendisi Murat AKTAŞR17;ın sunumunu yapacağı İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri 28 Aralık Cumartesi günü Saat 15:00R17;de Mali Müşavirler Odası Seminer Salonunda yapılacaktır. Seminere meslektaşlarımız ve işverenler davetlidir.
 
NOTERLERCE TİCARET SİCİL TASDİKNAMESİ İSTENMESİ
Defter Tasdikinde Ticaret Sicil Tasdiknamesi istenmesi hakkında İlimizde bulunan 4 Noter'lede görüşülmüş olup Ticaret Sicil Tasdiknamesinde değişiklik olmadığı sürece eski tarihli Ticaret Sicil Tasdiknamesi kabul edilecektir.
 
2013/EYLÜL KDV VE MUHTASAR VERME SÜRESİ UZATILDI.
TÜRMOB'UN MALİYE BAKANLIĞI İLE YAPTIĞI GÖRÜSMELER NETİCESINDE, KDV VE MUHTASAR BEYANNAMELERİN VERİLME SÜRESİ 25 EKIM 2013 TARİHİNE KADAR UZATILMIŞTIR.
 
2013 NİSPİ 2.TAKSİT ÖDEME SON GÜN=31 EKİM 2013
2013 Nispi Aidat 2.Taksidi 31 Ekim 2013 Perşembe Günü Mesai Bitimine kadar Odamıza Ödenmelidir.
 
6486 SAYILI TEŞVİK KANUNU İÇİN TÜRMOB'A BAŞVURU
6486 Sayılı Kanunda Öngörülen Sigorta Prim Teşvik Düzenlemeleri nedeniyle 10 ve üzeri işçi çalıştıran işyerlerinin kağıt ortamında vermesi gereken ek/iptal APHB'lerin internet ortamında verilmesinin sağlanması için TÜRMOB'a başvuruda bulunuldu.
 
ŞİRKET SÖZLEŞMELERİN TTK'YA UYUM TARİHİ UZATILDI.
Taleplerimiz uzerine, A.S.'lerin esas sozlesmeleri ve LTD.STI.'lerin sirket sozlesmelerini TTK'ya uyumlu hale getirmeleri icin verilen sure 01.07.2014 yilina kadar uzatilmistir. Bilgi icin www.turmob.org.tr
 
YENİ NESİL ÖKC KULLLANMA TARİHİ UZATILDI.
Yeni Nesil Odeme Kaydedici Cihazlarin Kullanma Mecburiyetinin baslama tarihi 01.10.2013 olarak degistirilmistir. Bilgi icin www.turmob.org.tr
 
MÜŞ.BİLDİRİM LİSTESİ 30 HAZİRAN'A KADAR VERİLECEK
Serbest Muhasebeci, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavirlerin Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliği'nin 20'nci, Yeminli Mali Müşavirler Odaları Yönetmeliği'nin 41'nci maddesi uyarınca; müşteri bildirim listelerinin ilgili yılın Haziran ayı sonuna kadar Odalara bildirilmesi gerekmektedir. Bilginize.
 
YEVMİYE DEFTERİ KAPANIŞ TASDİK SON GÜN:01/07/2013
6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun 64’üncü maddesinde yapılan değişiklik ile YEVMİYE DEFTERLERİNİN Kapanış onayının (Tasdiki) HAZİRAN ayının sonuna kadar yapılması gerekmektedir. Buna göre 2012 takvim yılında kullanılan Yevmiye defterlerinin (Bilanço esasına göre defter tutan Gelir Vergisi mükellefleri ve kooperatifler dahil) kapanış onayının (Tasdiki) 30/Haziran/2013 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Ancak, 30 Haziran 2013 tarihi PAZAR gününe rastladığı için TÜRMOB-Noterler Birliği Görüşmesi Sonucu: Defter Kapanış Tasdikleri 01 Temmuz 2013 Pazartesi günü mesai bitimine kadar da yaptırılabilecektir. Bilginize.
 
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ SEMİNERİNE DAVET
İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünce 81 İl'de İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Tanıtım Seminerleri kapsamında ilimizde 05 Haziran 2013 Çarşamba günü Demosan Otel'de Saat 09:00'da yapılacak Seminere bütün üyelerimiz,stajyerler,muhasebe elemanları ve üyelerimizin mükellefleri davetlidir.
 
13.ANADOLU ODALARI EĞT.SEMİNERİ 29 EYLÜL ANTALYADA
KONYA SMMM ODASI 13.ANADOLU ODALARI EĞİTİM SEMİNERİ 29 EYLÜL-2 EKİM 2013 ANTALYA TİTANİC DELUXE BELEK OTEL'DE YAPILACAKTIR.KONTENJAN SINIRLI OLUP KAYIT: ksmmmo.org.tr DEN YAPILACAKTIR. ÜYELERİMİZE DUYURULUR. KARAMAN SMMM ODASI
 
ÜYE BİLGİ GÜNCELLEME FORMU SON GÜN 31 MAYIS 2013
Odamız tarafından oluşturulacak Rehber için Üyelerimizden talep ettiğimiz Üye Güncelleme Bilgi Formu ve 1 Adet Fotoğraf Odamıza Teslimi Son Gün:31 Mayıs 2013 Cuma Mesai bitimidir.Üyelerimize duyurulur.
 
Dosya Arşivimiz Matbu Formlar
Resim Galerisi İhbar Hattı
Danıştay Kararları Hesaplamalar
Kanunlar Üyelerimiz
İşi Durdurulanlar Bilgi Edinme
Anlaşmalı Kurumlar Disiplin
İnsan Kaynakları Stajerler ve Tesmer
İsim : dsadsad
Cenaze Yeri : dasdas
Tarih : 02.08.2011
Saat : sadasd
dsadsadasd

IP : 54.197.87.25 | Ülke:
Aktif Ziyaretçi: 1 | Ziyaret Sayımız: 1
 Toplam Ziyaret: 421321

 
 HABER DETAYI

YORUMLAR

MAHMUT EKER
2010 YILINA AİT KESİN MİZANLARIN İSTENİLMEMESİNİ VE MÜTEAKİP YILARDA VERİLECEK KESİN MİZANLARDA SÜRE OLARAK YILLIK GELİR VERGİSİ VEYA KURUMLAR VERGİSİNİN VERİLDİĞİ AYBAŞINDAN İTİBAREN EN AZ 2 AY SÜRE EKLENREK VERİLMESİ VE VERİLEN KESİN MİZANLARIN DÜZELTMESİ VERİLDİĞİNDE CEZA KESİLMEMESİ HAKKINDA GÖRÜŞ BİLDİRİLMESİNİ , BS VE BA BİLDİRİMLERİNDE DE AYNI ŞEKİLDE DİLE GETİRİLEREK SONUÇ ALINMASINI.SLM.
 
ALİ KÜÇÜKOĞLU
Öncelikle yapmış olduğunuz bu çalışmadan dolayı oda üyelerini ve yöneticilerini kutlarım. Muhakkak konuşulacak birçok sorun var. Bunlar birkaç satıra sığacak gibi değil. Bu çalışmanın tüm odalar ve üyeler arasında bir çalışma yapılarak ortaya çıkarılması lazım Şimdilik acil olarak eklenmesi gereken garabet uygulamaların gündeme gelmesi. 1- Gelir Vergisi Kanunu ve KDV kanununun mesleğimizle ilgili bölümlerinde uygulama birliği sağlanarak Gelir Vergisi Kanunu uygulamasının esas alınması. 2- Meslek mensuplarının 4/a uygulmasına dahil edilmesi. Bundan emekli olan mensuplarımızında faydalanması. SGK kanunlarındaki 4/a-4/b-4/c uygulamalarının Anayasanın eşitilik şartına uygun olarak eşitlenip (gerçek) tek bir çatı altında toplanması. Aynı külfete (prime) aynı emekli maaşı verilerek Bağkur, SSK ve Emekli sandığı arasındaki maaş bağlama uyumsuzlukların kaldırılması. Sorunun hepsini çözecektir. Doğru olanda budur. 3- Benim kanaatim BA- BS bildirimlerinin diğer beyanlarla KDV - Geçici birleştirilmesi. Mizan bildirimininde Gelir ve Kurumlar beyanı ile birleştirilmesi. Yeni olan uygulamalarda da geçiş süresi tanınarak cezalandırma olmaması. Ayrıca düzeltme beyanlarında ceza uygulanmaması veya ceza azaltılarak ek sürelerin arttırılması. 4- Özeleştiri; Bazı konularda da mesleki birlikteliğin olmaması ücret ve diğer angaryalarda haksız rekabet oluşturmaktadır. Ücretimizi hepimiz kendi inisiyatifimizi kullanarak alabilmeliyiz. Sadece bu konuda birliktelik oluştursak veya hakkımız olan beyan vermeyi durdursak ve başka bir meslektaşımız bu mükellefi kabul etmese sorun çözülecektir. Acizmişiz gibi devletten bu konuda yardım istemek beni düşündürüyor. Bunu kendi iç işimiz gibi görüyorum. Ayrıca meslektaşlar arsındaki haksız rekabet mükellef karşısında itibarımızı da zedeliyor (yerlebir durumda). ............ Saygılarımla,
 
FATİH SARAÇ
Karaman SMMM Odasını yürekli girişiminden dolayı tebrik ediyor, Maliye Bakanı nezdinde yapılan görüşmenin olumlu geçmesini ve bizlere güzel haberler verilmesini diliyorum. Meslek mensuplarının sıkıntıları ortadadır. 11 madde halinde sıralanan sorunlar bizlerin acil çözüm bekleyen sorunlarıdır. 7/24 hizmet veren, her geçen gün maliye ve sosyal güvenlik kurumlarına bağımlılığı artan bir meslek istemiyoruz. Her yeni çıkan yasa ve buna bağlı alt hükümler meslek mensubuna ayrı bir yük getirmektedir. Emeğinin hakkını tam alamayan meslek mensupları her geçen gün zarardadır. Maddi kayıplar yanında sağlığımız tehlike altındadır. Tüm meslek mensuplarımıza hayırlı haberler getirmenizi diliyor, saygılarımı sunuyorum.
 
SMMM ALİ SERBEST(BURSA) 04/04/2011
Sayın Başkan Ali ANKARALI, Öncelikle,böyle yürekli atılımlarınız için sizleri tebrik ediyorum.Yıllardır Bursa Odasında aynı meslek sorunları için mücadele eden bir meslek mensubu olarak, size minnettarım. Tahsilat konusu ile ilgili olarak-şahsen-yaptığımız proje çalışmamız; Eylül-2009 Bilanço Dergisinde makalemiz olarak yayınlanmış ve akabinde Bursa Odasının Ekim-2009 tarihli mesclis toplantısında ilgili tahsilat projemiz kabul görmüş ve aynı zamanda Kasım-2010 tarihli Bilanço dergimizde yayınlanmıştır.Diğer taraftan, proje çalışmamız 28.12.2008 tarih ve 392000 sorgu numarası ile "bimer"e, ayrıca 550 milletvekilimize de mail olarak göndeerilmiştir.Kaldı ki, 405 sayılı tebliğle yayınlanan "e-sözleşme", projemizin ilk aşamsını teşkil etmektedir. Proje detayımız şu şekildedir. a)-Muhasebe hizmet bedellerinin, kdv beyannameleri ile birlikte tahakkuk ettirilmesi ve mükellefin bu ücretleri bağlı olduğu vergi dairesine borçlanır8230; -Mükellefler ödemelerini maliye8217;ye yaptıkça, meslek mensubunun banka hesabına aktarılır8230; Bu yöntemde, maliye, tahsil ettiği bedelden belirli bir miktar komisyon alır8230;(burada, maliye devrede) b)-Mükelleflerin kendi özel vedop şifreleri ile mali müşavirlik sözleşmelerinin mutlaka girilmesi8230; -8220;e-beyanname8221; programının, sözleşme onaylanmadan hiçbir beyanname verilemeyecek hale dönüştürülmesi8230; -Sözleşmenin onaylanması için de, ücretlerin tahsil edileceği banka kredi kartı numarasının -veya banka hesap numarasının- mutlaka sözleşmede belirtilmesi gerekir8230; -Ve bu ücret, hiçbir şekilde kredi kartı limitine veya banka limitine etkisinin olmaması şart8230;(burada, maliye devre dışı) Bu iki yöntemden, ikinci yöntem kabul görmüştür. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Saygılarımla, Ali SERBEST 532-6042195 (BURSA ODASI)mensubu...
 
hava mutlu
Noterlerde çalışan Başkatipler gibi, bizlere de -kısmen de olsa- yetki devri yapabileceğimiz yardımcılarlar ilgili bir yasa düzenlenmeli..
 
Mustafa Karadurak
Öncelikle böyle bir teşebbüste bulunduğunuz için çok teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim. 1- Sigorta cezalarının Asgari ücrete bağlanması ve bu cezaların yüksekliği hem işveren, hem muhasebe açısından hem de İş Müfettişleri açısından sıkıntı yarattığı kanaatindeyim. Sigorta cezalarının makul seviyelerde olması, her kesimi rahatlatacağı kanaatindeyim. 2- Bankaların işlem açıklamalarının standartlaştırılması, biz Mali Müşavirlerin iş yükünü hafifleteceği kanaatindeyim. Her banka kendine göre bir açıklama yapmakta, bu açıklamaları ilgili kişilere sormak zorunda kalan meslek mensupları, zaten kısıtlı olan zamanlarını böyle luzumsuz işlerle doldurmaktadırlar. Her bankanın açıklamaları aynı olmalı, banka ekstresini alan herhangi birisi bu nedir diye sormak durumunda kalmamalı. Kolay gelsin, İyi çalışmalar...
 
Esengül Urş
Mali Müşavirlerinde 90 günlük fiili hizmet zammından yararlanarak erken emeklilik haklarının olmasını istiyoruz çünkü yıprama payı diğer mesleklere göre daha fazla
 
halit alcı
karaman smmmo odasını bu girişimlerinden dolayı tebrik ediyorum.bu meslek ülkenin mali verilerinin ve vergi gelirlerinin artırılmasında en önemli katkıyı sunan bir sivil toplum kuruluşu ve tarafıdır.halbuki ortaklar birbirlerini kollamak ve çalışma şartlarını kolaylaştırmak zorundadır.ama malesef biz hep veren taraf fedakarlık yapan ne görev verilirse itiraz etmeyen baş üstüne diyen bir kuruluş olduk.ne isaya ne musaya yaranıyoruz.sizlerin mesleğimizle ilgili tespit ettiğiniz sorunlara canı gönülden destek verir,saygılar sunarım
 
MEHMET ALP
Sayın Karaman Odası yönetimi,öncelikle yaptığınız çalışma ve girişimlerinizden dolayı tebrik eder çalışmalarınızda başarılarınızın devamını dilerim. 05.04.2011 günü Maliye Bakanı ile yapılan görüşmelerden alınan netice ve kararları tüm meslek mensupları ve çalışanları ile paylaşırsanız seviniriz.Örnek oluşturacak Oda çalışmalarınızı tekrar kutlarım.Umarım diğer illerdeki Odalarımızın da aynı duyarlılıkla gayret ve çabalarını göreceğizdir.
 
YASİN AÇIKALIN(KARAMAN) 06/04/2011
Karaman odasının Eski Denetleme kurulu üyesi olarak Odamızın başlattığı bu çalışmalardan dolayı Öncelikle Başkanımız Ali Ankaralı yı ve diğer arkadaşları tebrik ediyorum. Yıllardır beklenen onurlu bir çıkış yapmışlardır. Karaman odasının üyesi olmaktan gurur duyuyorum.
 
SMMM ATANUR IŞIK
Sayın Başkan Sayın Maliye Bakanıyla görüşmelerinizin olumlu bir havada geçtiğine sevindem.Mesleki anlamda gösterdiğiniz katkı için ayrıca teşekkür ederim. İnşallah en azından bu günkü durumumuzdan kötü olmayacaktır. En azından bakanlığa sıkıntılarımızın sizler aracılığıyla iletilmesi bile büyük bir başarıdır. Sizler gibi meslektaşlarımın olması bana güven veriyor katkınız için teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim kalınız sağlıcakla...
 
MUSTAFA AYDEMİR(İSTANBUL) 07/04/2011
Öncelikle bu çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum.ortaya koymuş oldğunuz sorunların çözümü de işimizi kolaylaştıracaktır
 
 

YORUMUNUZU BİZE YAZIN..

     
Ad Soyad : *
Email : *
Yorumunuz : *